RIGAS PILS KASTELA

Par Rīgas pils Kastelas daļas rekonstrukcijas un restaurācijas jeb Rīgas pils būvniecības otrās kārtas metu konkursa uzvarētāju kļuvis arhitektūras biroju MARK arhitekti un Sudraba arhitektūra piedāvājums.

Rekonstruējot Rīgas pili Latvijas Nacionālā vēstures muzeja vajadzībām, konkursa priekšlikumā arhitekti aicina to veidot par vietu, kur Rīgas pils vēsture satiekas ar Latvijas vēsturi un Latvijas laiku.

Rīgas ordeņpils ir viena no lielākajām viduslaiku pilīm Latvijā. 15.gs , 16.gs mijā celtā pils ir vienīgā no Latvijas viduslaiku pilīm, kas tik labi saglabājusies. Rīgas pils Kastelas atjaunošanas koncepcijas pamatā ir vēsturiskās substances maksimāla saglabāšana nākamajām paaudzēm, klāt liekot tīru funkciju un turpmākai ēkas veiksmīgai funkcionēšanai nepieciešamās tehnoloģijas. Projektā iecerētie ēkas vēsturisko daļu pārveidojumi ir kā nepieciešamais minimums Kastelas patiesās vēsturiskās vērtības atklāšanai un Latvijas Nacionālā Vēstures Muzeja pilnvērtīgas pastāvēšanas nodrošināšanai.

Saite uz facebook

Pirms Pēc

Pirms Pēc

Pirms Pēc